1082
Podziel się

W mediach lansuje się wzorzec wieczoru kawalerskiego, który wiąże się z szalonymi zabawami, hazardem, rzeką alkoholu i … dziurą w pamięci pana młodego. Jeśli jednak zbliża się nasz wieczór kawalerski lub też naszą rolą jest jego organizacja (zwykle należy to do świadka), warto zastanowić się, czy faktycznie o taki wieczór nam chodzi.

Funkcją wieczoru kawalerskiego jest „ostatnia” zabawa w stanie kawalerskim, czyli jeszcze stanie jeszcze nieskrępowanym brzemieniem przysięgi ślubnej – warto więc sprawić, by wieczór kawalerski był wyjątkowy. Ważne jest jednak, by wyjątkowość ta nie przekroczyła pewnych delikatnych granic i nie przyniosła kawalerom więcej szkody niż pożytku.

na stres Pomysłów na organizację wieczoru kawalerskiego jest naprawdę wiele. Wszystko zależy jednak od oczekiwań pana młodego, a także typu jego charakteru. Niektórzy panowie młodzi chcą w tę wyjątkową noc szaleć na dyskotekach i podziwiać damski striptiz, inni natomiast wolą wyruszyć w pełną przygód nocną wyprawę górskimi szlakami. Zanim więc zaczniemy organizację wieczoru kawalerskiego, musimy dobrze sprecyzować oczekiwania.

Rodzaj imprezy zwykle zależy od ilości zaproszonych osób i sumy, na jaką złożą się zaproszeni kawalerowie. Przykładowo, wypad do dyskoteki może być znacznie tańszy niż weekend w górach połączony z grą w paintball i wyścigami na gokartach czy quadach. Przed planowaniem konkretnych atrakcji warto więc zorientować się w ilości gości i cenie poszczególnych atrakcji.

2_26Często zdarza się, że wieczory kawalerskie zamieniają się w zwykłe męskie spotkanie. O ile jeszcze dziewczyny na wieczorach panieńskich podkreślają wyjątkowość spotkania grami i zabawami dla panny młodej, to w przypadku wieczorów kawalerskich, gwoździem programu nieraz staje się alkohol i to, ile będzie w stanie wypić przyszły pan młody. Warto więc zastanowić się nad jakimś wyróżnieniem tego wieczoru spośród innych spotkań i wzbogacić go o ciekawe upominki, męskie rozmowy czy cokolwiek takiego, co sprawi, że wieczór będzie różnił się od innych.

Dobrym pomysłem na jedną z przyjemności wieczoru kawalerskiego, jest zakup ciekawego prezentu dla pana młodego. Prezent to oczywiście rzecz gustu i niektórym panom z pewnością spodobają się zabawne prezenty w stylu gumowej lalki czy futrzanych kajdanek. Warto jednak nieco przyłożyć się do prezentu i kupić przyszłemu mężowi coś naprawdę przydatnego. Prezent taki możemy uzupełnić jakimś „ślubnym hasłem”. Przykładowo, jeśli panu młodemu kupimy zestaw narzędzi tzw. multitool, możemy przekonywać go, że przyda mu się on w pokonywaniu różnych trudności małżeńskich. Stylowy zegarek może mu natomiast pomagać odliczać szczęśliwe chwile w małżeństwie.

Niezależnie od tego, co zaplanujemy na wieczór kawalerski i jaki prezent wręczymy przyszłemu panu młodemu, warto włożyć w to trochę serca i energii i sprawić, by pan młody zapamiętał wieczór na całe życie. Słowo „zapamiętał” jest tutaj szczególnie ważne.

Tagi dla tego wpisu