714
Podziel się

Ważnym i długo oczekiwanym wydarzeniem przed zaślubinami jest urządzenie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. W końcu to jest niejako symboliczne pożegnanie się ze swoim wolnym stanem.

Wedding (129)Przyjaciółki oddają koleżankę w ręce przyszłego męża, a kumple oddają kompana w ręce kobiety. To jest oczywiście pretekst do dobrej zabawy i ostatniego symbolicznego wytchnienia za wolnością. Jak tradycja przewiduje, ona wieczory organizowane za przez najbliższych przyszłych państwa młodych. Zatem dla panny młodej organizują jej koleżanki, a panu młodemu starzy i poczciwi kumple.

O tym się głośno nie mówi, ale często wieczór panieński jest niejako też sprawdzeniem wierności narzeczonych. W końcu atrakcje, które mogą zostać przygotowane mają możliwość aby się okazać naprawdę na odważne i ekstrawaganckie. A duże ilości alkoholu oraz poczucie, że to ostatni wieczór wolności czasami może doprowadzić do prawdziwego oderwania się od rzeczywistości, które nie zawsze kończy się tak jak powinno.

Ale wracając do optymistycznej wersji wydarzeń przede wszystkim organizowane są takie przyjęcia by się od stresować przed ważnym dniem. Można z przymrużeniem oka podejść do całej stresującej sytuacji, co pozwoli się młodym niejako zdystansować i sprawić, że przestaną działać pod presją a w bardziej zrelaksowanym nastroju. Nie ma co ukrywać, że kobiety i mężczyźni marzą o największym szaleństwie w tym dniu. Można urządzić wielką domówkę, a można iść do klubu i bawić się do białego rana. Oczywiście osoby, które nie przepadają za hucznymi imprezami tego właśnie rodzaju, nie muszą przecież obchodzić tego z w wielkim przytupem, nic na siłę.

Dla jednych wystarczy pójście na piwo z przyjaciółmi, dla innych musi to być huczna impreza na dyskotece przyprawiona wielkimi emocjami.

Tagi dla tego wpisu