812
Podziel się

Coraz częściej zaczynamy przywiązywać bardzo dużą wagę do wieczorów panieńskich i kawalerskich. Jest to tradycja zapożyczona z Zachodu, ale prędzej u nas tez istniały spotkania przedślubne w gronie tylko damskim lub tylko męskim. Moda na tego typu wieczory związana jest w dużej mierze z faktem, że w swojej pierwotnej formie mają to być niemal orgie, czyli po prostu czas, w czasie którego wszystko będzie zapomniane i w ogóle się nie odbędzie. Nawet mawia się, że to, co miało miejsce na wieczorze kawalerskim lub panieńskim, w ogóle miejsca nie miało. Tak niestety do końca nie jest, ponieważ jesteśmy ludźmi i nie potrafimy po prostu przechodzić do porządku dziennego na przykład nad obecnością prostytutek na imprezie kawalera, który za kilka dni zostanie panem młodym.

podróż poślubna

Powyższe stwierdzenie nie oznacza oczywiście, że z wieczorów panieńskich i kawalerskich powinniśmy rezygnować. Zamiast od razu spisywać je na straty, warto jest umówić się w przyszłym mężem lub żona kwestii tego, co na takim wieczorze jest dopuszczalne, a co raczej nie jest. Bardzo często na wieczorach kawalerskich pojawiają się skąpo ubrane panie, a dla przyszłych panien młodych tańczą panowie. Coś takiego w większości związków jest w pełni akceptowalne i jeśli tylko zdecydujemy się na wcześniejsze uzgodnienie, zapewnimy sobie znakomitą zabawę i rozbroimy równocześnie wszelkie miny, które mogą się pojawić przed samym ślubem.

Porzućmy też myślenie, że wieczory kawalerskie i panieńskie to tylko ekscesy erotyczne. Tak wcale nie jest. W spotkaniach tego typu najważniejsza jest dobra zabawa w grupie przyjaciół, co po ślubie będzie już znacznie bardziej problematyczne ze względu na często planowany wzrost liczebności rodziny i zwykłe codzienne obowiązki. Dlatego warto jest wykorzystać ten czas na jakiś ciekawy wypad. Coraz częściej wieczory zamieniają się dzisiaj w weekendy, a nawet w dłuższe eskapady, w czasie których próbuje się nurkowania lub skacze ze spadochronem. Chodzi o wspaniałą zabawę i to tak naprawdę jest istotą wieczorów kawalerskich i panieńskich. Nie zapominajmy o tym. Może być oczywiście też znacznie spokojniej. Wszystko zależy tutaj od pary młodej i jej pomysłu na spędzenie czasu w sposób dobry, a właściwie od pomysłów posiadanych przez każdą osobę z pary z osobna. W końcu wieczory te nie mogą się odbywać wspólnie – byłoby to kompletne zaprzeczenie całej idei.

Tagi dla tego wpisu