Wiosenna panna młoda – na to powinnaś być przygotowana

653
653
Podziel się

Wiosna jest najpiękniejszą porą roku. Decydując się na ślub wiosną pamiętajcie, że pogoda o tej porze roku może być bardzo kapryśna. Na jakie niespodzianki powinna przygotować się wiosenna Panna Młoda? Oto kilka wskazówek i rad, które mogą Ci się przydać.

Przygotuj się na deszcz, a nawet na śnieg

Z wiosna wiąże się kilka przysłów. Z pewnością doskonale je znacie: „w marcu jak w garncu” czy „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Przysłowia te sugerują, że wiosną może być zarówno bardzo ciepło jak i bardzo zimno. W przypadku ślub w kościele i wesela w sali weselnej nie ma problemu. Jeżeli jednak zaplanowaliście uroczystość w plenerze, brzydka pogoda może zepsuć najpiękniejszy dzień w Waszym życiu. Zaplanujcie więc rozwiązania awaryjne: ustalcie, że w przypadku fatalnej pogody, impreza zostanie przeniesiona do wnętrza lokalu. Jeżeli przyjęcie weselne ma odbywać się w namiocie, w chwili jego wynajmu zapytajcie właściciela czy w razie zimnej i deszczowej pogody można do niego wstawić nagrzewnice.

Spodziewaj się owadów

Musisz uważać na owady, gdy zaplanujesz ślub lub przyjęcie weselne w plenerze. Owady wybudzone z zimowego snu będą przyciągały zarówno jasne stroje gości weselnych jak i kwiaty w bukiecie ślubnym i na stołach. Wybierając kwiaty postaw raczej na te, które są mniej pachnące i mniej atrakcyjne dla owadów. Uważaj także na perfumy, które wybierzesz. Te o słodkiej, owocowo-kwiatowej nucie będą je przyciągać. Jeżeli na datę ślubu wybraliście jeden z majowych weekendów, musicie pamiętać, że mogą już pojawić się pierwsze komary. Na wszelki wypadek pamiętajcie, aby kupić odstraszający je spray. Nie wahaj się go użyć, gdy zajdzie taka konieczność. Na pewno przydadzą się także ustawione na stołach przeciwkomarowe świece.

Ciepłe okrycie wierzchnie

Pogoda wiosną jest nieprzewidywalna. Jeśli przyjęcie weselne ma odbyć się w lokalu, z pewnością nie zmarzniesz. Ale podczas ślubu w kościele w samej sukni, może Ci być zimno. Możesz zmarznąć także, gdy ślub i wesele odbywać się będą w plenerze. Pomyśl więc o kupnie ciepłego okrycia wierzchniego: płaszcza, peleryny lub przynajmniej bolerka. Nie tylko ochronią Cię przed chłodem, ale mogą być także świetnym uzupełnieniem ślubnej stylizacji Przygotuj sobie także buty na zmianę oraz parasol.

Uważaj, gdzie stąpasz

Pogoda wiosną może zmienić się błyskawicznie, w godzinach przedpołudniowych może świecić piękne słońce, po południu może padać ulewny deszcz. Musisz więc bardzo uważnie patrzeć pod nogi. To nie żart, ale całkiem poważna rada. Ziemia jest wilgotna nie tylko od rosy, ale także po opadach deszczu. Czystości Twojej sukni ślubnej zagraża więc błoto. Gdy musisz przejść pewien odcinek po drodze, która nie jest utwardzona, lekko unieś przód sukni i stawiaj delikatne kroki. W ten sposób unikniesz zachlapania jej odpryskami błota. Pamiętaj, że ślady błota są bardzo trudne do usunięcia. Poproś także druhnę, aby pilnowała tyłu Twojej sukni. Może ją delikatnie unieść do góry. Błoto i kałuże to nie jedyne zagrożenia, które na Ciebie czekają. Ostrożnie stąpaj także po mokrej trawie. Może ona zaplamić dół sukni. Uważaj także na inną roślinność. Może nie tylko zamoczyć suknię, ale także ją zazielenić. Plamy pozostawione na sukni przez świeżo zazielenioną trawę mogą być niemożliwe do usunięcia. Także tych pozostawionych przez mokre krzewy możesz już nie usunąć.

Ślub wiosną jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Budząca się do życia przyroda wprowadza bardzo optymistyczny nastrój. Nie można jednak zapomnieć, że jest to wyjątkowo kapryśna pora roku. Na wiele elementów Waszego ślubu i wesela macie wpływ sami, na pogodę niestety już nie. Decydując się na ślub w jednym z wiosennych miesięcy, musisz przygotować się na kaprysy pogody. Musisz przygotować się zarówno na opady deszczu, ale też na ukąszenia owadów. Nie zapomnij także o kupnie ciepłego krycia wierzchniego, może okazać się bardzo potrzebne. Pamiętaj także o zorganizowaniu alternatywnego rozwiązania, gdy zaplanowałaś ślub w plenerze.

Tagi dla tego wpisu


Join the Conversation