1347
Podziel się

Od kilkunastu lat w przygotowaniach do uroczystości ślubnych bardzo wiele się zmieniło. Mianowicie między innymi nie ma już jednej sukienki na całą wypożyczalnie, nie trzeba jechać do kościoła srebrnym polonezem z przypiętymi do maski lalkami udającymi młodą parę, a cała impreza nie jest już taka precyzyjna według wszystkich tradycyjnych przesądów.

Dobrym pomysłem jest wykonanie pewnych rzeczy całkowicie własnoręcznie, według swojej wyobraźni i podług swoich umiejętności. Jeśli dobrze się przejrzy strony internetowe z kursami online z rękodzieła i się poświęci trochę odrobinę wolnego czasu na próbowanie wykonania pewnych pomysłów to można spokojnie próbować swoich sił przekładając to przykładowo na dekoracje sali.

shutterstock_19082974

Innym świetnym pomysłem jest wykonanie własnoręcznie zaproszeń ślubnych, które wykonywane z sercem na pewno spodobają się gościom. Niektórzy lubią takiego prace, więc to będzie faktycznie czysta przyjemność, tym bardziej, że dotyczy tego wyjątkowego dnia w całym życiu. Można robić je wieloma technikami, niektóre polegają na wyklejaniu gotowych motywów na kawałku zgiętego kartoniku.

Inna techniką jest na przykład qulling czyli skręcanie papierowych paseczków, mimo wszystko jest to bardzo czasochłonna, ale jednakże niezwykle efektowna forma robienia takich zaproszeń ślubnych. Jest jeszcze wiele innych i bardzo ciekawych kombinacji, w końcu to wszystko zależy od wyobraźni, a także umiejętności kogoś kto to sobie zaprojektuje i wykona.

Poza zaproszeniami ślubnymi taką podobną metoda można zrobić na przykład podziękowania dla gości za przybycie na uroczystość, czy pamiątkową księgę dla rodziców i świadków. Jedno jest pewnie wyjdzie na pewno ciekawie jeśli tylko faktycznie uzna się to za relaks i czystą przyjemność.

Tagi dla tego wpisu