787
Podziel się

Pięknie wykonane ślubne zdjęcia to czasem jedyna pamiątka tych przepięknych chwil. Suknia ślubna często wędruje do komisu, garnitur pana młodego do szafy, zasuszony ślubny bukiet kiedyś w końcu wyląduje na śmietniku.

shutterstock_218018359Pozostają fotografie, które zdają się być wieczne. Fotograf wykonujący ślubne fotografie ma często ciężki orzech do zgryzienia. Jak najlepiej upozować młodą parę, jakie ujęcia wykonać żeby było naturalnie i jednocześnie romantycznie, czy zdjęcia wykonać w studio czy może w plenerze. Oczywiście para młoda ma prawo decydować o tym, jakie zdjęcia i gdzie będą wykonywane, jakie pozy będą przyjmowali.

Dobry fotograf musi mieć katalog swoich prac, by młodzi mogli się na czymś wzorować. Najpiękniejsze są zawsze zdjęcia w plenerze, jednak pogoda bywa bardzo kapryśna i często zrobienie takich zdjęć jest fizycznie niemożliwe. Owszem, można przełożyć sesję fotograficzną, ale tradycyjnie para młoda jedzie do fotografa w dniu swojego ślubu. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy do ślubnych zdjęć zaprosić kogoś z gości.

shutterstock_71893447Jeśli planujemy zdjęcia w studio warto zapytać fotografa, jakim tłem do zdjęć dysponuje. Często są to tła przedstawiające wnętrza sal balowych z lustrami albo sypialni z kominkiem. Fotograf może korzystać także z rekwizytów, na przykład z białej parasolki, z białego babcinego roweru czy ze stolika i krzesła. Pięknie wyglądają tez fotografie stylizowane na odbicie w lustrze.

Podobnie jak fotografie, również zaproszenia ślubne są często pamiątką dla naszych gości. Niektóre pary młode umawiają się z fotografem na wykonanie jednego ujęcia w ślubnych strojach i umieszczeniu go na swoich zaproszeniach. Tak wykonane zaproszenia stają się przez to niepowtarzalne, nawet jeśli do zdjęcia zostały użyte wypożyczone ubrania.

Tagi dla tego wpisu