Zielone wesele, czyli nowość na rynku ślubnych usług

720
720
Podziel się

Zielono, czyli ekologicznie, czysto oraz najlepiej na świecie

Planowanie zielonego wesela jest ciekawą sprawą. Zielone oznacza ekologiczne. Wiadomo, że suknia panny młodej jest na raz, podobnie jak suknie druhen. Ludzie podróżują na wesele, zużywając sporo benzyny i zanieczyszczają środowisko naturalne. Wesele, które nie szkodzi środowisku, nazywane jest ekologicznym. Zielone wesela są coraz bardziej popularne w krajach Europy Zachodniej, ponieważ nie przynoszą szkody otoczeniu i pozostawiają gości weselnych bez poczucia winy, dając im poczucie pewnej satysfakcji.

Modne zielone wesele

Suknia panny młodej jest tak zaprojektowana, że przyda się w dniu ślubu i później (po małych modyfikacjach). Podobnie będzie z sukniami druhen panny młodej. Goście przyjadą autokarem, więc zanieczyszczenie środowiska będzie o wiele mniejsze niż w przypadku dziesiątek aut parkujących pod domem weselnym. Przyjęcie weselne jest źródłem produkowania wielu śmieci, opakowań wyrzucanych do kubła. Jeśli zamawiasz catering, dbaj o ekologię.  Zaproszenia można drukować na papierze pochodzącym z recyclingu, opakowania prezentów ograniczyć do minimum. Kwiaty kupić najlepiej z ogrodu, a nie ze szklarni, ponieważ są one tańsze i nie szkodzą środowisku tak, jak szklarniowe rośliny, produkowane w sposób sztuczny, konsumujące ciepło i wymagające dużej produkcji prądu. Łatwo jest zaaranżować wesele zgodne z ekologią, gdy przestrzegasz takich zasad, jak „ograniczaj, użyj ponownie, przetwórz”. Nikt nie mówi, że bogato i marnotrawnie jest najlepiej.

Wesele ekologiczne przyniesie korzyść jego uczestnikom oraz uchroni środowisko naturalne. Resztki potraw z jedzenia można przekazać pobliskiemu gospodarstwu, które nakarmi nimi zwierzęta. Pozostałe całe potrawy darowuje się pobliskiej noclegowni dla osób bezdomnych lub domowi seniorów – na pewno będzie to wzbogacenie codziennej diety i nie dojdzie do marnotrawstwa żywności. Na ekologicznym weselu potrawy są przygotowane w sposób naturalny i zdrowy, co jest zgodne z filozofią zdrowego życia. Ekologia stała się modna. Zielone, ekologiczne wesele jest także modnym przyjęciem dla osób w różnych krajach.

Tagi dla tego wpisu